Wynik badania RTG kręgosłupa 26-latka do analizy

Witam, otrzymałem opis do prześwietlenia rtg kręgosłupa. "Niewielka prawostronna scolioza obniżony nieco krążek międzykręgowy L5-S1, wysokość trzonów zachowana" Internista wysłał mnie na prześwietlenie z podejrzeniem dyskopatii. Czy jest możliwość przetłumaczenia w/w opisu na język "ogólnie zrozumiały" Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Na podstawie wyniku badania RTG można dopatrzyć się niewielkich cech dyskopatii L5-S1. Wynik raczej nie wskazuje na dyskopatię. Proszę udać się do internisty celem konsultacji oraz ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.