Wynik badania RTG kręgosłupa 26-latki do analizy

Witam , odebrałam wynik badania Rtg odcinka l/s kręgosłupa. Czy mógłby ktoś mi powiedzieć o co chodzi dokładnie w tym wyniku? Lordoza lędźwiowego prawidłowo zachowana w przypadku widocznej obecności rotacyjnej, prawostronnej skoliozy. Zaznaczona obecność osteotitozy brzeżnej na przednich bocznych i mniej na tylnych krawędziach trzonów kręgów lędźwiowych jako oznaka spondyloarthrozy incipiens. Wysokość poszczególnych przestrzeni międzykręgowych oraz trzonów jest prawidłowa. Pojedyncze guzki Schmo

Aleksander Ropielewski

Wynik opisuje zmiany zwyrodnieniowe mogące wkrótce prowadzić do usztywnienie kręgów lędźwiowych a mogące dawać objawy bólowe i powodować ograniczenie ruchomości kręgosłupa. Ponadto opisana jest skolioza i rotacja odcinka szyjnego kręgosłupa.