Wynik badania RTG odcinka krzyżowo-lędźwiowego kręgosłupa

Proszę o interpretacje wyniku rtg odc.krzyżowo-lędźwiowego.Wizyte u lekarza mam dopiero za miesiąc, obawiam sie że to coś poważnego.Lewoboczne uwypuklenie kręgosłupa ze szczytem na pograniczu Th-L.Pogłębienie fizjologicznej lordozy lędźwiowej.Przestrzeń międzykręgowa L5-S1 nie ma typowego, trójkątnego kształtu.Wys.trzonów krègów w normie.Szpary staw.stawów krzyz-biodr.symetryczne, prawidłowej szerokości.Obustronnie zazn.podchrzęstna sklerotyzacja powierzchni stawowych.

Witam serdecznie,

Wynik badania RTG uwidocznił m.in. chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię.
Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.

Pozdrawiam.