Wynik badania USG jajników u 19-latki

Mam 19 lat 3 m-c temu trafiłam do szpitala z bólem brzucha miałam badania ginekologiczne i na wynikac USG jest napisane " jajnik lewy o wym. 32.90 x 24.95 mm z przestrzenia nieco hyperechogeniczną o średnicy 16.77 mm ( cystis dermoidalis?)" Lekarz powiedział żebym wykonała badania ale ból jest przez kamienica na lewej nerce.Teraz mój ginekolog gdy zobaczyła wyniki powiedziała że czeka mnie operacja jak sie skończę szkołe. Czyli dolega mi coś? Prosze mi przybliżyć na czym to polega. Dziękuje.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
szanowna Pani na podstawie samego takie opisu nie mogę stwierdzić jakie postępowanie będzie najbardziej odpowiednie dla Pani. Dlatego zalecam wizytę u specjalisty celem uzyskania bardziej dokładnych informacji. Pozdrawiam