Wynik badania USG u 58-latka a ryzyko zmiany nowotworowej
Mężczyzna 58 lat. Pytanie dotyczy badania usg. Wątroba o niejednorodnej echogeniczności z licznymi słabowydzielającymi się zmianami hypoechogenicznymi z dyskretnymi otoczkami hypo wokół. Konieczne badanie TK. Czy to zmiana nowotworowa. Morfolgia i mocz w normie. Pozdrawiam Magdalena

KOBIETA, 33 LAT ponad rok temu
Lek. Magdalena Pikul
88 poziom zaufania
Witam. Na podstawie wyłącznie opisu badania USG nie można postawić jednoznacznego rozpoznania. Proponuję wykonać badanie TK zgodnie z zaleceniem lekarza prowadzącego. To badanie w korelacji z danymi klinicznymi pozwoli na wyciągnięcie bardziej konkretnych wniosków.