Wynik badania wątroby po leczeniu Interferonem

Proszę o interpretację wyniku na pograniczu obu płatów poniżej pęcherzyka żółciowego widoczny nieregularny obszar o podwyższonej echogenicznosci wymiary 36 × 20 × 14 mm ogniskowe stluszczenie? Tu znak zapytania jestem nosicielem hcv po leczeniu interferonem na HCV leczenie odniosło sukces wyleczony mnie badania z krwi mam dobre alfa fetoproteina elektroforeza bialko calkowite ft4 tez ok próby watrobowe ok chciałam skierowanie na tk ale lekarz hepatolog nie dał co mam o tym myśleć

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisana zmiana może mieć wiele przyczyn. Może być to błahe stłuszczenie jak i zmiany znacznie bardziej poważne. Ponieważ u osób zakażonych HCV konieczna jest wzmożona czujność onkologiczna, sugeruję, by postępowała Pani zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego i wykonała zalecone badania.