Wynik badania wzroku dziecka

Dzień dobry, Mój syn w przedszkolu miał badanie wzroku. Proszę o intenprentacje wyniku. Syn 2,5 roku. Oko prawe - 0,25 -1.00 ax 7 0,25 -1.00 ax 1 * 0,25 - 1.00 ax 7 Oko lewe: 0,50 - 1,25 ax 19 0,50 - 1,25 ax 17 * 0,50- 1,25 ax 19 X 5.9 y 5.9 Syn bardzo boi się lekarzy więc żeby go nie zrażać wolałabym iść do okulisty tylko jeśli jest wyrażona potrzeba. Proszę o pomoc

Witam. Wystarczy jak Pani synek u waszego pediatry przeczyta obrazki kaczki jeżeli mówi a jeżeli nie mówi to rozpozna optotypy dotykając paluszkiem.Wynik z autorefraktometru bez zakrapiania nie jest prawdziwy.Ten podany przez Panią wskazuje ze dziecko ma astygmatyzm prosty krótkowzroczny. Jest to możliwe ale nietypowe dla dziecka w tym wieku..Pozdrawiam serdecznie