Wynik BCI tarczycy i badanie histopatologiczne a guz tarczycy

Proszę o interpretację wyniku BCI tarczycy Rozpoznanie kliniczne: guz lewego płata tarczycy Rozpozn. histopatologiczne: W rozmazach krew, wg klasyfikacji Bethesda - I

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! I stopień wg klasyfikacji Bethesda oznacza wynik niediagnostyczny. Ponieważ w preparacie była tylko krew, najpewniej konieczne będzie powtórzenie badania.