Wynik cytologii 31-latki do analizy

Witam, mam 31 lat, otrzymałam taki wynik badania cytologicznego, co to oznacza? wizytę mam dopiero w piątek. Neoplazja śródnablonkowa wysokiego stopnia (HSIL) obejmująca: dysplasia dradus mediocris (CIN 2), dysplasia gradus maioris (CIN 3) oraz Carcinoma in situ (CIS). obraz cytologiczny odpowiada grupie IIIb wg sytemu Papanicolaou Wskazana kolposkopia z weryfikacja histopatologiczna (wycinki i wyskrobiny)

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest wykonanie kolposkopii i w zależności od wyniku odpowiednie dalsze postępowanie.