Wynik cytologii 32-latki

stwierdzono obecność nieprawidłowych komórek nabłonkowych ASC-UC. Zmiany odczynowe związane z zapaleniem łącznie z typową regenereacjąi możliwość CIN 1 ( dispalzji małego stopnia) - tak brzmi treść mojej cytologii. Mam 32 lata. Ania

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Wynik należy skonsultować z lekarzem prowadzącym, ale zmiany tego typu wymagają badania kontrolnego za 6 miesięcy. Ok. 90% zmian LSIL (np. CIN 1) ulega samoistnej regresji.