Wynik echa serca po annuloplastyce

Witam,wykonalam teraz w grudniu echo serca,,cytuje" ,,,istotnie uposledzona frakcja skurczowej lewej komory z frakcja wyrzutowa 30%,niedomykalnosc mitralna II/III*,stan po annuloplastyce z uzyciem sztywnego pierscienia,,prosze o odpowiedz co to dla mnie znaczy i musze byc znowu operowana ?bardzo sie szybko mecze ,mam coraz mnie j sil,a mam 59 lat,,,w 13.w lipcu wszczepiono mi ICD,,,

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Opis badania wskazuje na zbyt niską frakcję wyrzutową lewej komory oraz niedomykalność zastawki mitralnej. Proszę udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który po przeanalizowaniu wyniku badania oraz zbadaniu wdroży odpowiednie leczenie.