Badanie serca u 71-latki

U mojej mamy 71 lat wlasnie stwierdzono podczas badan kardiologicznych niedomykalnosc mitralna III stopnia, pole MR 10,76 cm kw. Co to oznacza?

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Wynik badania wskazuje na uszkodzenie zastawki - występowanie niedomykalności zastawki mitralnej - podczas skurczu lewej komory serca następuje cofanie się krwi do lewego przedsionka - nieleczona niedomykalność może prowadzić do niewydolności serca. Konieczna jest konsultacja lekarska. Zalecam wizytę u lekarza kardiologa. Zachęcam również do zapoznania się z treścią artykułu: http://portal.abczdrowie.pl/niedomykalnosc-zastawki-mitralnej Pozdrawiam.