Wynik elastografii wątroby do analizy

Witam. Zwracam się z prośbą o interpretacje wyników Elastografii Wątroby. Mam 32 lata i podejrzenie stłuszczenia wątroby. Wyniki elastografii: pomiar 1. 5,95 kpa, 2. 3,13 3. 5,64 4. 3,44 5. 10,49. Stiffness Avg 5,73 Stifness Std 2,64 Stiffness Med. 5,64. W opisie jest informacja, że średnia to 2,64 kPa skala Metavir F0. Nie mogę tego zrozumieć bo średnia z 5 pomiarów jest inna niż w opisie. W jaki sposób to się wylicza i co wyniki oznaczają? Czy konieczna jest również biopsja?

Samo stłuszczenie wątroby nie jest podstawową wskazówką do robienia biopsji tego narządu. Elastografia pomaga stwierdzić nam, jak bardzo wątroba jest wypełniona nagromadzonym tłuszczem a średnia arytmetyczna, którą Pan zna i chciałby tu zastosować, nie jest używana w algorytmie urządzenia. W pierwszej kolejności należy obliczyć Pana BMI, ocenić ilość dostarczanych kalorii, wydatek energetyczny, sprawdzić Pana dietę i zastosować się do zaleceń lekarskich.