Zapytaj lekarza

7 4 2 , 2 2 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Wynik HbA1c

Witam. Dostałam wynik HbA1c 9,1 (norma 4,3-6,1). Jaka norma cukru utrzymuje się przy takim wyniku hemoglobiny i o ile powinnam zwiększyć insulinę. Teraz biorę insulinatard 5 – rano, 10 – wieczorem i Novo Rapid 3-8-6.
ponad rok temu

Mezoterpia igłowa twarzy i dekoltu

Mezoterapia igłowa to zabieg, który możesz odbyć w gabinecie dermatologii estetycznej. Polega na wstrzyknięciu substancji leczniczych bezpośrednio w obręb skóry. Zobacz, jak wygląda zabieg.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Wynik hemoglobiny glikowanej daje pogląd na jakość kontroli cukrzycy przez ostatnie 3 miesiące (czerwona krwinka żyje 120 dni). Stopień glikacji hemoglobiny zależy zarówno od czasu trwania hiperglikemii jak i wysokości tejże hiperglikemii. Za dobrze kontrolowaną można uznać cukrzycę przy hemoglobinie glikowane poniżej 6,1% i do takich wartości należy dążyć.
Zmianę dawkowania insuliny powinien wprowadzić pani lekarz prowadzący. Ważne jest także dokładne przestrzeganie czasu przyjmowania insuliny, wartości kalorycznej posiłków oraz prawidłowe przeliczanie wymienników węglowodanowych.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy