Wynik i interpretacja wyników rezonansu magnetycznego kręgosłupa
Witam, otrzymałam wynik rezonansu magnetycznego, proszę o interpretacje: ' Cechy dehydratacji krążków międzykręgowych L3-L4-L5. Na poziomach tych widoczne są centralne wypukliny krążków międzykręgowych na ok 6 mm do kanału kręgowego z modelowaniem worka oponowego.

KOBIETA, 20 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik badania MRI świadczy o chorobie krążka miedzykręgowego (dyskopatia).
Sugerowałbym udanie się do lekarza kierującego na badanie lub neurochirurga bądź neurologa w celu konsultacji.
Pozdrawiam.