Interpretacja wyników rezonansu magnetycznego kręgosłupa u 49-latki

Dzień dobry Proszę o interpretację wyniku z rezonansu magnetycznego. Badanie MR wykazuje niesymetryczną wypuklinę krążka m-kręgowego L5/S1, wypełniającą częściowo przednią przestrzeń nadoponową kanału kręgowego, w większym stopniu po stronie prawej. Mniejsze wypukliny krążków na poziomach L3/L4, L1/L2 i L4/L5. Odwodnienie w.w krążków. Z góry dziękuję za odpowiedź :)

Witam serdecznie,

Wynik badania uwidocznił chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Należy skonsultować się z lekarzem neurochirurgiem celem ustalania dalszego postępowania.

Pozdrawiam.