Wynik mammografii u 40-latki
Dziś odebrałam wynik mammografi. Obie piersi o utkaniu tłuszczowym. W kwadrancie górno-zewnętrznym piersi prawej widoczne zagęszczenia gruczołowe o wymiarach 6×8 mm . Co może oznaczać taki wynik?

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Zagęszczenia gruczołowe powstają wyniku degeneracji tkanki gruczołowej. A czy było wykonywane USG piersi? Konieczna jest obserwacja zmian. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.