Wynik morfologii krwi a anemia

Dzień dobry, podejrzewam u siebie anemie a dzisiaj odebrałam wyniki morfologii. Wszystko jest w normie oprócz RDW (10,1%), NEU% (44%) oraz EOS i BASO. Czy obniżone RDW może wskazywać na anemie jeśli inne parametry są w normie? Mój puls wynosi zawsze około 90 (87-96) czy to nie jest za dużo w wieku 22 lat? Czy anemia ma wpływ na pracę serca? Ponadto jestem osobą bardzo bladą oraz z fioletowymi sińcami pod oczami jednak jest tak od zawsze więc pewnie taka moja uroda. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam

Lek. Tomasz Budlewski

Anemię określa się na podstawie RBC, HB, HTC, MCH, MCV, MCHC Rytm serca mieści się w granicach normy w przedziale 60-100/ min,. Proponuję udać się do lekarza rodzinnego, po badaniu będzie można coś więcej powiedzieć.