Wynik MR kręgosłupa szyjnego 40-latka
mam 40 lat wynik MR kręgosłupa szyjnego wykazał wyrównanie fizjologicznej lordozy kręgosłupa C. Na poziomie C3-C4 centralna protuzja dysku powoduje lekki ucisk worka oponowego oraz obustronne zwężenie kanałów korzeniowych. Na poziomie C4-C5centralnie lewoboczna protuzja dysku powoduje umiarkowanego stopnia ucisk worka oponowego oraz znaczne, obustronne zwężenie kanałów korzeniowych. Na poziomie C5-C6 obustronne zwężenie kanałów korzeniowych. Wynik OB 55.

MĘŻCZYZNA, 40 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie,
Wynik badania MRI kręgosłupa szyjnego świadczy o chorobie krążka międzykręgowego czyli dyskopatii. Wskazana jest konsultacja z lekarzem neurochirurgiem w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.