Wynik MR odcinka C i spłycenie lordozy

wyniki MR dcinka C-Spłycenie fizjologicznej lordozy kregosłupa C.Na poziomieC5-C6widoczne jest obwodowe uwypuklenie tarczy miedzykreg.,zwężające kanał korz.prawego nerwu rdzeniowego i uciskając ten korz.na pozostałych badanych poziomach rezerwa obj. kanałów korz nerwów rdzeiowych i kanału kręgowego zachowana.Insten.sygnałów z trzonów kreg. tarcz miedzykręg. i rdzenia kreg.jest w granicach normy(nieznaczne obniżenie inten syg.tarczy mieddzykręgC5-C6 Wnioski dysko.C5/C6(bulging)wyrazniejsza na prawą strone. Stenoza kanału korz. nerwu rdzen prawego C5-C6 z uciskiem na ten korzeń. Byłem już u neurochirurga i zalecił wstawienie ruchomego implantu.. napomne,że trenuje sporty walki i nie chciał bym żeby jedna decyzja zniszczyła moje życie. Na operacje nie zgodziłem się. Czym mógłbym otrzymać jakieś sugestie ? lecze sie juz pol roku zachowawczo,co dalej? POZDRAWIAM

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Skoro lekarz mający możliwość zbadania zasugerował leczenie operacyjne to trudno polemizować z tą decyzją. Na rzecz leczenia inwazyjnego przemawia fakt braku rezultatów po leczeniu zachowawczym. W razie wątpliwości proszę zasięgnąć opinii innego specjalisty w dziedzinie neurochirurgii.