Wynik obciążenia glukozą po 60 minutach

Witam odebralam wyniki krzywej cukrowej moje wyniki to obcizenie glukoza 5,13 po 60 min 11,23mmol/l po 120 min 5,68 mmol/l, insulina 10,59 uU/ml po 60 min 119,9 uU/ml, po 120 min 107 uU/ml czy to jest cukrzyca? czy wynik nalezy powtórzyc za jakis czas? zazywane leki to euthyrox, enarenal oraz HTZ za gory dziekuje, pozdrawiam

Dzień dobry,

Nie ma Pani cukrzycy. Warto natomiast już teraz zadbać o prawidłową dietę, odpowiednią masę ciała oraz regularną aktywność fizyczną, zwłaszcza, jeśli znajduje się Pani w grupie osób mających podwyższone ryzyko rozwoju cukrzycy.

Pozdrawiam serdecznie.
Marek Derkacz