Wynik pantomogramu 27-letniej osoby do analizy

Witam, proszę o analizę pantomogramu, głównie górnej szczęki, której ucisk (prawie ból) czuję od kilku tygodni - bardziej w pobliżu zębów trzonowych, a mniej z przodu szczęki. Zdarzają się również krótkotrwałe ukłucia bólu blisko uszu. Często stany zapalne dziąsła przy prawej górnej ósemce. 3 miesiące temu miałem reendo prawej górnej szóstki oraz leczenie prawej górnej ósemki. Zęby nie bolą przy opukiwaniu. Jaka może być przyczyna tego ucisku/bólu? http://zapodaj.net/18fede454654f.jpg.html

Przyczyną mogą być wyrzynające się ósemki albo zaburzenia w stawie skroniowo - żuchwowym. Konieczna jest diagnostyka w gabinecie stomatologicznym ( badanie ).