Wynik PLT u chorej na cukrzycę

Wtam u mojej mamy w badaniu krwi wynik PLT wynosi 7 a powinno 150-450 mama jest bardzo słaba i dostała skierowanie do szpiala dodam że choruje na cukrzycę i bierze mase leków,jak można można podwyższyć to PLT i jak to leczyć.

Witam! Tak niski poziom płytek przede wszystkim wymaga natychmiastowego przetoczenia koncentratu krwinek płytkowych. Dalszym krokiem będzie ustalenie przyczyny małopłytkowości (choroby szpiku, zakażenia, małopłytkowość samoistna?). Następnie stosuje się leczenie przyczynowe.

Jest to bardzo zaawansowana małopłytkowość grożąca samoistnymi krwawieniami. Przyczyn małopłytkowości jest bardzo wiele i ich omówienie wykracza poza możliwości tego serwisu. Na szczęści mam Pani znajduje się już pod opieką spzitalną. O postępowaniu decydować będzie ustalenie przyczyny małopłykowości