Wynik płytek krwi u 40-latki

Witam. mój wynik P-LCR 46.8 norma to 6.0-24.0, płytki krwi 126,norma 100-400,PDW 18,1 norma 6,0-12,0. Lekarz stwierdził że mam się martwić tylko płytkami krwi. prosze o porade .

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Należy zwrócić uwagę na poziom płytek krwi - u Pani jest on w dolnej granicy normy i należy skontrolować ten poziom za jakiś czas np. za 3 miesiące. Pozostałe parametry nie mają większego klinicznego znaczenia.
Proszę pamiętać, że każdy wynik badania należy skonsultować z lekarzem, który odniesie wyniki do Pani stanu zdrowia.

Lek. Tomasz Budlewski

Powyższe wyniki wskazują występowanie różnej wielkości płytek krwi, natomiast sama ilość płytek jest w normie i w standardowym morfologii sprawdza się tylko płytki. W zależności czy ma Pani jakieś objawy, należałoby skierować się do lekarza hematologa.