Wynik po teście obciążenia glukozą a podejrzenie PCOS i niedoczynność tarczycy

Witam. Mój wynik po teście obciążenie glukozą 75g po dwóch godzinach wynosił 54. Na czczo przed wynikiem był w normie. Dodam że po teście bardzo źle się czułam (prawie zemdlałam). Wynik zaleciła mi doktor w związku z podejrzeniem zespołu PCO. Mam również problem z nieregularnymi cyklami miesiączkowymi - czasami wynoszą one nawet 78 dni! Moje ostatnie wyniki w 19 dniu cyklu progesteronu to 30 a estradiol ponad 700. Dodam że mam też leczoną od prawie dwóch lat niedoczynność tarczycy. Pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane objawy wymagają całościowej oceny specjalisty endokrynologa w oparciu o szczegółowe dane kliniczne.