Wynik rezonansu magnetycznego głowy i zmiany patologiczne w istocie białej i szarej

Witam, zostałam wypisana ze szpitala i na wypisie otrzymałam wyniki tomografii rezonansu magnetycznego głowy. Niepokoi mnie fragment : " obecność zmian patologicznych, w tym zmian ogniskowych w istocie białej i szarej mózgowia, ognisk restrykcji dyfuzji, nie stwierdza się" EEG w normie, USG tt. szyjnych- wszystko ok. czy mam się martwić tymi zmianami i co one mogą oznaczać?

Witam serdecznie,

W opisie badania MRI głowy cytuje: "obecność zmian patologicznych, w tym zmian ogniskowych w istocie białej i szarej mózgowia, ognisk restrykcji dyfuzji, nie stwierdza się", co oznacza, że żadnych zmian patologicznych w obrębię istoty białej i szarej mózgowia nie stwierdzono. Mówiąc prościej wynik jest prawidłowy.

Pozdrawiam.