Wynik rezonansu magnetycznego mózgowia: co może oznaczać?

Niepokoi mnie stwierdzenie: zwraca uwagę hiperintensywna w obrazach T1 zależnych przysadka mózgowa wielkości około 17x10x11 mm. W obrazach T2 zależnych przysadka cechuje się niskim sygnałem - zwapnienie? Hemosyderyna? Proszę o interpretację wyniku.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jednoznaczna interpretacja na podstawie opisu nie jest możliwa, gdyż sam opis wskazuje na niejednoznaczy obraz przysadki. Może on wskazywać na zwapnienie lub stan po krwawieniu do przysadki mózgowej. W wyjaśnieniu obrazu może pomóc wywiad lekarski sugerujacy zdarzenie w wyniku którego mogło dojść do zaistnienia określonych zmian w przysadce. Należy zatem udać się do lekarza zlecającego badanie-jesli wywiad nie wyjaśni pochpodzenia zmian, lekarz skieruje na dalsze badania i/lub konsultacje specjalistyczne.
Pozdrawiam.