Wynik RTG klatki piersiowej 36-latka do analizy

WItam. Co oznacza taki opis RTG klatki piersiowej: Pojedynczy zrost lewej kopuły przepony, poza tym przepona i kąty wolne. Pola płucne bez świeżych zmian ogniskowych. Wnęki naczyniowe. Cień środkowy w normie rtg. Przestrzeń zamostkowa i zasercowa wolne. Rtg miałem zrobione, ponieważ odczuwam silny ból z lewej strony klatki piersiowej, w dolnych żebrach (lekarz rodzinny podejrzewał złamanie). Dziękuje za odpowiedź. Pozdrawiem

zrost to stara zmiana, czesto po przebytym zapaleniu płuc, nie dająca dolegliwości. Rutynowe badanie rtg pa klatki piersiowej ma mała czułość w ocenie złamań żeber. Jezeli jest etiologii pourazowa i ból punktowy, proponuje ocenę w badaniu USG ( większa czułość niż w badaniu RTG, brak promieniowania )