Wynik RTG kręgosłupa 23-letniej osoby do analizy
Witam, proszę o analizę rtg kręgosłupa w oparciu o opis: kręgosłup w odcinku piersiowym o pogłębionej fizjologicznej kifozie. Trzon kręgu Th8 klinowato zniekształcony/złamany/pourazowy? Blaszki graniczne trzonów kręgów poziomu VTh7/VTh8 nierówne, o wzmożonej sklerotyzacji. Dyskretna osteofitoza krawędziowa przednich trzonów kręgów. Przewężenie przestrzeni międzytrzonowej na poziomie VTh10/VTh11. Mam 23 lata i jestem przerażona. W środę wybieram się do fizjoterapeuty.

KOBIETA, 24 LAT ponad rok temu
Co jeść przy dolegliwościach ze strony układu ruchowego?
Twój układ ruchowy daje Ci w kość? Pokonaj to... dietą. Sprawdź, co warto jeść, aby kręgosłup nie bolał. Dietetyk kliniczny podpowiada, na jakie produkty warto zwrócić uwagę.
Witam serdecznie,
Wynik badania może świadczyć o zmianach zwyrodnieniowych a także o ewentualnym złamaniu.
Wskazana jest u Pani konsultacja z lekarzem zlecającym badanie lub ortopeda w celu ustalenia dalszego postępowania.
Pozdrawiam.