Wynik RTG kręgosłupa 32-latka
Dzisiaj dostałem wynik Rtg i proszę o interpretację w języku potocznym i trochę wyjaśnień, gdyż moja wizyta wypada dopiero za dwa miesiące." Wyrównanie lordozy lędźwiowej. Wielopoziomowe zwężenie przestrzeni międzykręgowych. Drobne osteofity na krawędziach trzonów. Nierówny zarys blaszek granicznych trzonów kręgowych z obecnością przepuklin dotrzonowych i podchrzęstną slerotyzacją". Jest to moje pierwsze badanie kręgosłupa i mam trochę złe przeczucie. Dziękuję z góry za odpowiedź.

MĘŻCZYZNA, 32 LAT ponad rok temu
Witam serdecznie. Zmiany opisywane w badaniu mają charakter zwyrodnieniowy. Wszelkie opisywane zmiany mogą powodować dolegliwości bólowe. Warto zastosować odpowiednią rehabilitację, stąd też polecałabym skonsultować się z rehabilitantem. W przypadku przepukliny możliwe iż konieczna będzie operacja.