Wynik RTG odcinka szyjnego i zniesienie fizjologicznej lordozy
Witam, co oznacza wynik rtg odcinka szyjnego: w układzie kostnym kręgosłupa stwierdza się zniesienie fizjologicznej lordozy oraz objawy umiarkowanej osteopenii. Oraz RTG stawów biodrowych: Szpary stawów krzyżowo-biodrowych o prawidłowej szerokości. Widoczny trójkątny odczyn sklerotyczny tkanki kostnej podchrzęstnej w obrębie obu kości biodrowych. Obraz rtg odpowiada osteitis triangularis illi. Wizytę mam dopiero w marcu a ból mam wszędzie, nawet siedzieć mi jest ciężko

KOBIETA, 38 LAT ponad rok temu
Lek. Krzysztof Szmyt
88 poziom zaufania
Witam,
Szanowna Pani, w opisie są widoczne cechy zapalenia kości biodrowych. Ważna jest szybka konsultacja z lekarźem ortopedów i wdrożenia odpowiedniego leczenia przeciwzapalnego. Pozdrawiam