Wynik RTG płuc 18-latki do analizy

Rtg U 18 łatki Proszę o wyjaśnienie wyniku RTg pluc. W lewym polu dolnym układ cieni przypuszczalnie pozorne zagęszczenie powstałe na skrzyżowaniu żeber I wiązki naczyniowo oskrzelowej-ewent.zdfj. celowe skośne. Poza tym płuca bez zmian ognia nowych o syntetycznej przejrzystości i rysunku.Przekona i kąty wolne.

Aleksander Ropielewski

W zależności od sytuacji klinicznej konieczne dodatkowe badanie RTG w innej płaszczyźnie.