Wynik RTG płuc po antybiotykoterapii

Po raz drugi w miesięcznym odstępie i leczeniu antybiotykami moja mama(58 l.) miała rtg płuc i opis drugiego rtg jest identyczny z pierwszym :zagęszczenia zapalne miąższu środkowym i dolnym polu płuca lewego oraz w dolnym polu płuca prawego.Poza tym pola płucne zmian ogniskowych nie wykazują.Przepona i kąty wolne. Sylwetka serca nie powiększona ,prawidłowa. Proszę o interpretacje.Czyżby leczenie nie przynosiło żadnej poprawy w stanie zdrowia

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Zmiany o charakterze zapalnym w płucach mogą utrzymywać się nawet kilka tygodni po zakończeniu leczenia. Z otrzymanym wynikiem badania warto jednak udać się na wizytę do lekarza prowadzącego, który na podstawia badania oraz wyników badań dodatkowych wdroży odpowiednie postępowanie.