Wynik RTG płuc rocznego dziecka do analizy
bardzo proszę o interpretację wyniku RTG u mojej rocznej Córki . W polu dolnym płuca prawego oraz przywnękowo obustronnie obecność siateczkowatych i drobnoplamistych zacienień mogących odpowiadać przy zgodności klinicznej zmianom zapalnym . czy to coś poważnego ? dodam że nie miała żadnego zapalenia płuc ani oskrzeli . z góry dziękuję za odpowiedź . Joanna

KOBIETA, 28 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania
Bez możliwości oceny stanu klinicznego i przeprowadzenia badania przedmiotowego, a także oceny zdjęcia RTG nie jestem w stanie udzielić Pani jednoznacznej odpowiedzi. Sugeruję kontakt z lekarzem.