Wynik testu ciążowego 11 dni po okresie

Witam moja dziewczyna zrobila test ciazowy i wyszedł negatywny stosynek byl 16stycznia a test zrobila dzisiaj czy wynik jest wiarygodny i czy może sie zmienic dziekuje za odpowiedz

Lek. Tomasz Budlewski

Zależy to od długości cyklu. Jeżeli test był wykonany w dniach kiedy okres powinien wystąpić to wynik powinien być w miarę miarodajny, ale trzeba pamiętać iż testy te nie mają 100% skuteczności. Proponuję dla pewności wykonać badanie beta hcg z krwi.