Wynik testu HCG po 12 dniach od stosunku

Czy badanie krwi hcg wykryje ciaze po 12 dniach od stosunku?
ponad rok temu

Witam serdecznie. Zarówno test beta-HCG z moczu jak i z krwi może dać w tym czasie jeszcze wartości fałszywie ujemne. Dlatego w przypadku wyniku ujemnego należy powtórzyć badanie. Najbardziej wiarygodne wyniki testu z moczu otrzymujemy w dniu spodziewanej miesiączki, testu z krwi zaś - około 10 dni po owulacji.