Wynik testu obciążenia glukozą u 26-letniej osoby

Witam w zeszłym tygodniu bylam w Polsce i zrobiłam sobie badanie krzywa cukrowa. na czczo: 86 (norma do 99) po godzinie:184 (nie znam normy ale strzalka w gore) po 2 godzinach: 128 (norma do 140) Ponieważ nie jadlam poprzedniego dnia zbyt wiele, a wynik po godz był powyżej normy postanowiłam powtorzyc to badanie i po 2 dniach wynik był taki: na czczo: 99 (norma do 99) po godzinie: 175 (strzalka w gore) po 2 godzinach: 114 (norma do 140) bardzo proszę o odpowiedz.

Wyniki trzeba interpretować indywidualnie, a nie podaje Pani okoliczności, np. przyczyny wykonania krzywej. W Polsce na to badanie należy mieć skierowanie od lekarza, ponieważ w wielu stanach jest ono przeciwwskazane.
Tego rodzaju krzywą wykonuje się u kobiet w ciąży. Pani wyniki wskazywałyby w takim stanie na cukrzycę ciążową.