Wynik TK 65-letniej osoby do analizy

bardzo proszę o interpretację TK - niecharakterystyczne guzkowe pogrubienie opłucnej przy tylnych powierzchniach segmentów 6 obu płuc. Pojedyńczy okrągły hypodensyjny węzeł chłonny przytchawiczy górny prawy o średnicy 15mm, inne węzły chłonne śródpiersia niepowiększone, przełyk bez zmian, Struktury śródpiersia w normie, kości klatki piersiowej bez zmian ogniskowych. Torbiel w segmencie I wątroby o średnicy 13 mm. Obraz narządów podprzeponowych w zakresie badania niezmieniony.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest rozszerzenie diagnostyki. Proponuje udać się do lekarza chirurga klatki piersiowej.