Wynik TK i przepuklina krążka

witam dostałam wynik TK o treści"dyskretne zwężona przestrzeń mk L4-L5 na tym poziomie obecna tylna przepuklina krążka mk do 6mm uciskająca worek oponowy. na poziomie L5-S1 tylna wypuklina krążka mk wielkości 4mm nieznacznie modelująca worek oponowy.niespojenie łuku kręgu S1. w rzucie szyi pęcherzyka żółciowego, na granicy górnej badania obszar o nieco wyższej gęstości niż pozostała zawartość pęcherzyka wielkości 7mm. w sąsiedztwie kątnicy widoczne pojedyńcze drobne węzły chłonne największy 9mm.

Aleksander Ropielewski

Opis wskazuje na dyskopatię oraz wrodzone niezrośnięcie się kręgu. Mogą one powodować dolegliwości bólowe ze strony kręgosłupa oraz ograniczenie jego ruchomości a także zaburzenia czucia i bolesność kończyn dolnych i zaburzenia oddawania moczu i stolca. Więcej mógłbym powiedzieć po przeprowadzeniu badania i ocenie stanu klinicznego. Sugeruję kontakt z neurochirurgiem który udzieli jednoznacznej odpowiedzi. Odnośnie zmian w przewodzie pokarmowym może to być obraz kamicy pęcherzyka żółciowego. Powiększone węzły chłonne mogą mieć wiele przyczyn i z powyższego opisu trudno stwierdzić jakie.