Wynik TK klatki piersiowej 35-letniej osoby

witam,skierowanie na TK.poj.guzek w polu podobojczykowym.wynik:dyskretne zwłóknienie w szczytach płucnych-poswoiste?podejrzenie dyskretnego guzka 2,5mmm w seg.4/5PL,drobne przymglenie miąższu w seg,9PL śr,-10mmm,niewielki zrost u podstawy-sugestia dyskretnych zmian pozapalnych.pozostały miąższ płucny prawidłowo powietrzny bez zagęszczeń ogniskowych.serce i duże naczynia w normie.węzły niepowiekszone,kości bez zmian,nadnercza prawidłowe.jamy opłucnowe wolne.3 miesiące temu miałam zapalenie płuc.

Lek. Tomasz Budlewski

Czy kiedykolwiek chorowała Pani na gruźlicę? jakiś kontakt z osobą chorą na gruźlicę? Konieczna jest konsultacja torakochirurgiczna. Proszę koniecznie udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie.