Wynik TK kręgosłupa szyjnego.

Proszę o sprecyzowanie wyniku tomografii komputerowej, gdzie wykazano: zwężenie przestrzeni międzykręgowej na poziomie C6/C7 ze sklerotyzacją podchrzęstną trzonu ww. kregów i z obecnością wyrośli kostnych na ich krawędziach nieznacznie wpuklających się do otworów międzykręgowych. Oraz drugi wynik - rtg szyjnego: przewężonych przestrzeni międzykręgowych C4/C5, C6/C7 "wyostrzenia" krawędzi trzonów kręgów ww...

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Wynik badań tomografii komputerowej i badania rentgenowskiego odcinka szyjnego kręgosłupa wskazuje na zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa oraz krążków międzykręgowych. Nie podano, niestety, jakie były wskazania do wykonania badań, ani jakie występują objawy. Bez tych informacji nie mogę precyzyjnie określić dalszego postępowania.

Ogólnie rzecz ujmując, leczenie w tych przypadkach zależy od nasilenia i typu objawów, które są spowodowane zazwyczaj uciskiem na korzenie nerwowe wychodzące z rdzenia kręgowego. Leczenie może być zachowawcze - farmakologiczne i odpowiednia rehabilitacja lub w cięższych przypadkach operacyjne.

Proponuję zgłosić się z wynikami badań do lekarza prowadzącego (ortopedy?/neurologa?/neurochirurga?) w celu przedyskutowania dalszego postępowania.

Pozdrawiam i życzę powodzenia.