Wynik tomografii komputerowej kręgosłupa 23-latka
Wynik z tomografu. Przestrzeń międzykręgowa L4-L5 i L5-L6 zachowana, niewielkie uwypuklenie pierścienia włóknistego - bulging. Bez ucisku struktur nerwowych Przestrzeń międzykręgowa L6-S1 zachowana. Na tym poziomie centralna przepuklina wpuklająca się do kanału kręgowego na około 7mm, uciskająca worek oponowy i najpewniej oba korzenie nerwów rdzeniowych. Kanał kręgowy na tym poziomie szerokości 10mm. Co to może oznaczać. Pozdrawiam

MĘŻCZYZNA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
98 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa. Proszę udać się na wizytę do lekarza, który wdroży odpowiednie postępowanie.