Wynik tomografii komputerowej kręgosłupa odcinka L-S
witam mam na imię Anna 29 lat i poważne problemy ze zdrowiem nie tyczy się to tylko kręgosłupa,ale właśnie odebrałam wyniki z badania Tomografii Komputerowej a kolejki do ortopedy długie i nie mogę się zarejestrować ,dlatego szukam pomocy i jakiej kolwiek odpowiedzi tutaj.wynik badania KT odcinka L-S kręgosłupa wskazuje ,pogłębienie fizjologicznej lordozy.Na poziomie L4-L-5 centralne podwięzadłowe wypadnięcie krążka międzykręgowego do kanału kręgowego na głębokość 5mm z uciskiem worka oponowego

KOBIETA, 29 LAT ponad rok temu
Badanie TK jest jedynie badaniem dodatkowym wykonanym z konkretnego powodu i jak każde badanie ma ograniczoną wartość diagnostyczną.
Niezbędna jest znajomość charakteru objawów, objawów towarzyszących, czynników prowokujących i wielu innych danych.
W każdym przypadku najważniejsze jest określenie zależności objawów klinicznych ze zmianami stwierdzanymi w wykonanym badaniu.
W badaniu wykazano zmiany, które wymagają leczenia. Jakiego o tym zdecyduje specjalista.
Leczenie schorzeń kręgosłupa jest najczęściej długotrwałym i złożonym procesem. Może ono obejmować farmakoterapię, zabieg termolezji, blokadę terapeutyczna, znieczulenie zewnątrzoponowe. Zabiegi te służą zmniejszeniu dolegliwości bólowych i umożliwieniu intensywnej rehabilitacji. Rehabilitacja może być wspomagana zabiegami akupunktury lub TENS .
Najczęściej podstawą leczenia jest odpowiednio dobrana i systematyczna rehabilitacja.
W rzadkich przypadkach może okazać się, że wskazane jest leczenie operacyjne.
Witam serdecznie,
Wynik badania uwidocznił chorobę krążka międzykręgowego czyli dyskopatię. Rozpoznanie należy do ortopedy, który na podstawie badania fizykalnego, objawów, a także wyników badań dodatkowych, postawi diagnozę. Dlatego sugeruje udać się na konsultację do ortopedy.
Pozdrawiam.