Wynik USG jamy brzusznej a stosowanie specjalnej diety

witam,w usg jamy brzusznej wyszło ze trzustka jest waska (trzon gr,11mm)o nieco niejednorodnej echpgenicznosci.co to oznacza?czy musze stosowac diete ? prosze mi to wyjasnic na forum lub na emila monika_r8@op.pl

Witam. Niejednorodność powierzchni trzustki może wiązać się z toczącym się w jej obrębie stanem zapalnym lub zmianami o charakterze stłuszczenia. Konieczna jest korelacja wyniku usg z bezpośrednim badaniem klinicznym pacjenta.