Wynik USG tarczycy 28-latki tarczycy

Witam miałam badanie USG tarczycy i przytarczyc Wynik badanie Płat prawy 20x19x58 mm/12ml płat lewy 19x19x48 mm/ 9ml Cieśń 3 mm objętość 21 ml Echogeniczność obu płatów mieszana. W miaższu widoczne liczne zwłóknienia, przestrzenie płynowe oraz drobne hypoechogeniczne ogniska. Przepływ naczyniowy wyraśźnie wzmożony. Wizytę u Endokrynologa mam dopiero we wrześniu..bardzo proszę o szczegółowy opis badania.

Witam Pani,

Wielkość i zarazem objętość Pani tarczycy przemawiają za obecnością wola tarczycy, zaś opisane przez Panią zmiany sugerują proces zapalny, który może w rzeczywistości trwać już u Pani od dłuższego czasu. Warto przed wizytą oznaczyć sobie przesiewowo TSH we krwi. Jeśli poziom będzie nieprawidłowy, należy skontaktować się wcześniej z endokrynologiem celem dalszej diagnostyki (m.in. oznaczenie stężenia fT3, fT4, przeciwciał p/tarczycowech we krwi, ew. w razie potrzeby scyntygrafii i biopsji tarczycy) oraz ewentualnego leczenia.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz