Wynik zdjęcia PA i boczne klatki piersiowej

Witam! Dzisiaj otrzymałam wynik zdjęcia PA i boczne klatki piersiowej,prosze o weryfikację.Sylwetka serca lewokomorowa..Blaszki miażdżycowe w łuku aorty.Skrzywienie prawowypukłe l pogłębienie kyfozy piersiowej oraz zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa piersiowego. Bez cech rozsiewu.

Witam! Lewokomorowa sylwetka serca wskazuje na przerost lewej komory serca. Może być to wynikiem nadciśnienia tętniczego bądź wad zastawkowych serca. Myślę że w tej sytuacji warto zgłosić się do kardiologa, który przeprowadzi odpowiednią diagnostykę. Kyfoza kręgosłupa piersiowego to jego naturalne wygięcie do tyłu. Jej pogłębienie się jest wyrazem zmian zwyrodnieniowych kręgosłupa, pojawiających się jako skutek jego nadmiernego przeciążania oraz procesów starzenia się. Jeśli dokucza Pani ból pleców konieczne jest wdrożenie odpowiedniej rehabilitacji i farmakoterapii.