Wyniki badań AST i ALAT a sport

Witam! Ostatnie badania laboratoryjne wykazały m.in. AST na poziomie 34 (norma w lab. 5-34) oraz ALT w wielkości 52 (0-55). Czy wyniki te powinny budzić znaczny niepokój? Kiedy powtórzyć badania? Przez kilka tygodni planuję ograniczyć spożywanie tłustych pokarmów i całkowicie odstawić alkohol-czy to może pomóc? Czy przy takich wynikach dopuszczalne jest uprawianie sportu (bieganie-ok. 30 minut dziennie) oraz rower (kila godzin co kilka dni)?

Podane przez Pana wartości badań laboratoryjnych są w normie. Czy odczuwa Pan jakieś dodatkowe dolegliwości? Jeśli nie warto przyjmować ochronnie np. Esseliv, Essentiale forte i ograniczyć w diecie tłuszcze pochodzenia zwierzęcego oraz używki. Częstość badań laboratoryjnych jest ustalana indywidualnie. W Pańskim przypadku nie widzę potrzeby, przy braku innych niepokojących objawów na powtarzanie ich częściej niż co 3-6 miesięcy. Stan ten nie jest przeciwwskazaniem do uprawiania sportu.