Wyniki badań hormonów tarczycy a ciąża

Dobry wieczór, jestem w 12 tygodniu ciąży, odebrałam wyniki krwi i moje TSH wynosi: 0,39 IU/ml przy normie: 0,25-5,0 czy powinnam się martwić, czy coś przyjmować? Z góry dziękuję za odpowiedź.

witam,

wynik, który Pani napisała powyżej, mieści się w granicach normy.

Nadmienię, iż poziom hormonu TSH waha się na różnych etapach ciąży. Podstawowe jego wartości dla:
pierwszego trymestru wynoszą od 0,01 do 2,32 mIU/l.
drugiego trymestru wynoszą 0,1 do 2,35 mIU/l
trzeciego trymestru wynoszą 0,1 do 2,65 mIU/l.

Pozdrawiam