Wyniki badań hormonów tarczycy po urodzeniu dziecka

Witam proszę o pomoc niewiem co robic. dzis odebrałąm wyniki tsh i ft4 i niemam pojecia co robic, ponieważ tsh mam w normie 0,692 ale ft4 1,81. Dodam że od 2 lat mam leczona tarczyce a 3 tygodnie temu urodziłam córeczkę. Przyjmuję letrox w dawkach 200 przez 4 dni 175 przez 3 dni. Endokrynolog powiedział, że jeżeli jest wszystko w normie to ginekolog może obniżyć dawkę,ale teraz już niewiem. Zaledwie miesiac wsteż w ciazy miałam tsh 2.404 a ft4 1.11 czemu taka zmiana

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Pani wyniki wskazują na to, że stosowana dawka Letroxu jest za wysoka. Zdecydowanie należy ją zatem zmniejszyć. Wynika to z faktu, że po porodzie zmniejsza się zapotrzebowanie na hormony tarczycy. Proszę zatem skonsultować się z lekarzem, który zmodyfikuje dawkę leku.