Wyniki badań kontrolnych po przebytej ziarnicy złośliwej
Witam. Ze względu na przebytą kilka lat temu ziarnicę złośliwą mam kontrolne badania. W ostatnim z nich przeczytałam: "Kontrolne badanie TK jamy brzusznej i miednicy (przed i po dożylnym podaniu kontrastu) - wątroba powiększona w zakresie lewego płata, baz zmian ogniskowych, o niezmienionym współczynniku osłabienia promieniowania; pęcherzyk żółciowy w normie. Śledziona, trzustka, nerki i nadnercza przedstawiają się prawidłowo. Czy mam powód do zmartwienia? Pozdrawiam

KOBIETA, 37 LAT ponad rok temu
Lek. Magdalena Pikul
82 poziom zaufania
Witam. Badanie nie budzi niepokoju o o wznowę procesu nowotworowego ze względu na brak zmian ogniskowych. W razie wątpliwości proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego.